Pociągający blog z interesującymi artykułami.

hydrolat do cery naczynkowej

0
Posted in uroda By admin

Kosmetykinaturalne – dobrodziejstwo hydrolatów

hydrolat do włosów

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są entuzjastycznie stosowane, bo mało w nich syntetycznych dodatków, konserwantów, pigmentów oraz wrogich substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w skórę oraz poprawnie ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy warto wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub też roślinna, a adekwatnie produkt uboczny, który powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy bądź dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla skóry wrażliwej, albowiem hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Świetnie łagodzi cerę po depilacji lub też gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, czy dodać do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat wolno naznaczyć krem do buzi używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na skórze i zapobiegnie zatykaniu porów. Używa się ich również do mieszania maseczek w proszku lub rozcieńczania peelingów.

Jakie są atuty hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one niezwykle delikatne, wolno je wykorzystywać bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty należy dopasować wedle ukochanego zapachu lub właściwości rośliny, z której powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną skórę, jednak i o przyrodę. Tego typu produkty do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.